Erkek Bebek Sahibi Olmak İçin Etkenler

 1. Beslenme Rejimi
 2. Yemeklerinizde tuzun oranını arttırın ve sodyum (pirinç, yeşil fasulye, yulaf, kayısı) ve potasyum (tereyağı,kayısı, buğday) ağırlıklı besinler tercih edin.
 3. Cinsel ilişki sayısı
 4. Seyrek ilişki ve ovulasyondan 10 gün önce kesinlikle ilişkiye girmeyin.
 5. Dölleyici cinsel ilişkinin zamanı
 6. Ovülasyonun olduğu gün ya da ovülasyondan 1-2 gün sonra birleşme. Daha hızlı olan erkek sperm hücreleri (Y) yumurtaya daha önce varacaklardır.
 7. Sperm hücrelerinin yoğunluğu
 8. Boşalmanın sayısı az olmalıdır. Böylece spermde bulunan Y hücreleri daha çok olacaktır.
 9. Cinsel ilişkide konum
 10. Penisin daha derine girmesi (derin birleşme) Y hücrelerinin canlılığını arttıracaktır
 11. Cinsel ilişkide orgazm
 12. Kadında yoğun orgazm.Ön sevişme. Döl yatağındaki kasılmalar Y hücrelerinin yumurtaya daha hızlı ulaşmalarını sağlar.
 13. Bilimsel olarak cinsiyet belirlemenin tek yolu tüp bebek tedavisinde uygulanabilen
 14. PGD yöntemi. Bugün için ülkemizde tüp bebek yöntemi ile cinsiyet belirlemek yasal olarak mümkün değil.
 15. Cinsiyet belirlemek için yumurtlama tarihi bilindiği taktirde, erkek çocuk için tam yumurtlama tarihinde beraber olunması, ancak diğer günlerde beraber olunmaması önerilir. Bu şekilde Y kromozomu taşıyan spermlerin yumurtaya ulaşma şansı arttırılabilir.
 16. Kız çocuk isteniyor ise yumurtlamadan uzak olan bir tarihte, yumurtlamadan dört gün önce beraber olunması ile X kromozomu taşıyan spermlerin yumurtaya ulaşma şansı artırılabilir. Bu yöntemin yalnızca şansı artırdığı ve %100 sonuç vermeyeceği unutulmamalıdır. Yöntemin herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnızca tek bir gün beraber olunduğu için, toplam gebe kalma şansı azalmaktadır. 
 17. Vajinal duş yöntemle cinsiyet belirleme de Y kromozomu içeren spermin asidik ve X kromozomu içeren spermin bazik ortamı tercih etmesi prensibine dayanmaktadır. Bu yöntemde erkek çocuk isteyenlerin cinsel ilişkiden yaklaşık yarım saat önce vajina içerisini bazik bir solüsyon olan karbonatlı suyla yıkaması ve kız çocuk isteyenlerin ilişki öncesinde vajina içerisini asidik sıvılar olan limon suyu ya da suyla karıştırmış sirkeyle yıkaması önerilmektedir.
 18. Yöntemin bir yan etkisi olabilir. Özellikle bazik sıvılar ile vajinanın yıkanması, vajinanın doğal asidik ortamını bozarak, vajinal enfeksiyon sıklığını artırma riski taşırlar.

Hamile misiniz? Destek için bizimle
ücretsiz konuşun.

Bize Ulaşın